Chápu, že:
Hormonální antikoncepci často předepisují lékaři jako „lék“ na určité potíže a že spoustě z nás opravdu pomohla, ALE kolik žen okolo 35 let zoufale pobíhá od čerta k ďáblu s tím, že po 15 letech užívání antikoncepce nemůžou otěhotnět a mají spoustu jiných zdravotních problémů?
Tampony jsou diskrétní, pohodlné, obzvlášť teď na léto, ALE pokud je budete používat i mimo nejsilnější krvácení, mohou narušit přirozenou, velice potřebnou mikroflóru poševní sliznice.
Menstruační kalíšky jsou ekologické a ekonomické, ALE v praxi si nedovedu představit, jak se dá dodržovat potřebná sterilita při jejich používaní, nehledě na to, že u nich platí to samé ohledně mikroflóry jako u tamponu. Tělo není z hlediska fyziologie nastaveno na žádné „zachytávací pomůcky“. Podle tradiční čínské medicíny má menstruační krev volně odtékat, nemá zůstávat v těle. Stačí se zamyslet, co udělá 8h v uzavřeném vlhkém prostoru v těle s odpadní tekutinou. Jistě nemusíme zabíhat do detailu. Moc pěkná představa to ale není. A co teprve, když kališek zapomenete vyndat? I to se občas stane...
Spousta z nás počítá každou korunu, proto sáhneme po tom nejlevnějším, ALE většina běžně dostupných vložek je vyráběna z odpadního materiálu, je bělena chlórem a je nedostatečně prodyšná. Opravdu si na nejdůležitější část těla ženy chcete přikládat chemicky upravený odpad a tvořit živnou půdu pro plísně a další patogeny?