Domovská stránka Blog Ženské zdraví

Ženské zdraví

9. 7. 2019

Hormonální antikoncepce, menstruační kalíšky, tampony a na druhou stranu mykózy, cysty, myomy, opakující se záněty, endometrióza, neplodnost. Často se s nimi – především my ženy – setkáváme. Souvisí spolu nějak? Podle mě alespoň částečně ano.

Trendem dnešní doby je pohodlí. Ideálně si zařídit, abychom nemenstruovaly vůbec. A když už, tak používáme výše uvedené tampony, kalíšky nebo nejobyčejnější vložky z drogerie.

Chápu, že:

Hormonální antikoncepci často předepisují lékaři jako „lék“ na určité potíže a že spoustě z nás opravdu pomohla, ALE kolik žen okolo 35 let zoufale pobíhá od čerta k ďáblu s tím, že po 15 letech užívání antikoncepce nemůžou otěhotnět a mají spoustu jiných zdravotních problémů?

Tampony jsou diskrétní, pohodlné, obzvlášť teď na léto, ALE pokud je budete používat i mimo nejsilnější krvácení, mohou narušit přirozenou, velice potřebnou mikroflóru poševní sliznice.

Menstruační kalíšky jsou ekologické a ekonomické, ALE v praxi si nedovedu představit, jak se dá dodržovat potřebná sterilita při jejich používaní, nehledě na to, že u nich platí to samé ohledně mikroflóry jako u tamponu. Tělo není z hlediska fyziologie nastaveno na žádné „zachytávací pomůcky“. Podle tradiční čínské medicíny má menstruační krev volně odtékat, nemá zůstávat v těle. Stačí se zamyslet, co udělá 8h v uzavřeném vlhkém prostoru v těle s odpadní tekutinou. Jistě nemusíme zabíhat do detailu. Moc pěkná představa to ale není. A co teprve, když kališek zapomenete vyndat? I to se občas stane...

Spousta z nás počítá každou korunu, proto sáhneme po tom nejlevnějším, ALE většina běžně dostupných vložek je vyráběna z odpadního materiálu, je bělena chlórem a je nedostatečně prodyšná. Opravdu si na nejdůležitější část těla ženy chcete přikládat chemicky upravený odpad a tvořit živnou půdu pro plísně a další patogeny?

Prosím vůbec Vás nechci děsit. Tyto skutečnosti jsem si sama uvědomila poměrně nedávno, díky vlastní zkušenosti, problémům, které se u mě objevily. Díky svému působení v servisním centru, kde se téměř denně setkávám s ženami v nesnázích. Jsem ráda, že existuje cesta, jak jim alespoň částečně pomoci. Ovšem problému je vždycky lepší předcházet než ho začít řešit až když hoří!

Milé ženy, mysleme na sebe a své zdraví! Používejme selský rozum a přemýšlejme o tom, jak se ke svému tělu chováme. Ono nám to dřív či později vrátí. Všechny si zasloužíme tu nejlepší možnou péči v podobě vložek nebělených chlórem, vyráběných z bavlny a s výtažky z bylinek. Všechny produkty týkající se ženského zdraví neleznete ZDE. Je jich poměrně dost, pokud si nejste jistá, které jsou pro Vás nejvhodnější, neváhejte nás kontaktovat nebo navštívit servisní centrum v Litomyšli. Moc rádi Vám s výběrem poradíme.

Za tým SC tianDe Litomyšl,

Iva Konejlová

Mohlo by vás zajímat
Výhody pro vás
Doprava
zdarma
Dárky k nákupu
a ihned expedujeme
Poradenství
k produktům
Prodejny
Adresa
LITOMYŠL - Servisní centrum tianDe
J.E. Purkyně 1218, 570 01 Litomyšl
Otevírací doba
LITOMYŠL
     Po - Pá   08:00 – 12:00 / 13:00 – 16:00
  
PARDUBICE
     !POZOR, ZMĚNA: PARDUBICE od 28.5. 2021 ZAVŘENO!
     
Telefon
LITOMYŠL
   tel: 464 601 926;  mob: 734 323 515
Prodejny