Domovská stránka Blog Pohyb bez bolesti

Pohyb bez bolesti

14. 8. 2019

Slaviton, Ortophyt, Tekutá náplast. Tři obrovští pomocníci, tři klenoty, které by neměly chybět v žádné domácnosti. Není divu, že jsou mezi Vámi (i námi) tolik oblíbené. Stane se Vám ale někdy, že si nejste jistí, po kterém zrovna sáhnout, případně nevíte, zda by s určitým problémem mohl pomoci právě jeden z nich? Pokud ano, připravili jsme pro Vás malý přehled 😊.

 

Začneme naším milovaným Slavitonem. Jak s oblibou říkají spokojení zákazníci, jediné místo, kam ho zatím ještě nemažeme, je na chleba 😊. Tento úžasný chladivý gel obsahuje kaštan koňský, rozmarýn lékařský, chmel otáčivý, heřmánek pravý, tymián, třezalku tečkovanou, výtažek z řas, vilín virginský a mentol.

Jeho využití je opravdu široké. S čím vším nám tedy pomůže?

  • S bolestmi zad, svalů, kloubů, zubů, šlach i hlavy. Pokud Vás trápí migrény, neváhejte mazat na spánky, čelo, za uši a na zátylek.
  • Působí příznivě na křeče, otoky, křečové žíly neboli varixy, metličkové žíly, bércové vředy, karpály, natažené svaly a šlachy
  • Pomůže zmírnit projevy alergických reakcí, zmírňuje otok po bodnutí hmyzem. V létě se dá použít jako repelent, díky obsaženým bylinkám odpuzuje hmyz. A při tropických vedrech Vás krásně ochladí (mažeme na hrudník a záda).
  • Je výborný na modřiny, hemeroidy, opruzeniny, proleženiny a lehčí popáleniny (například od sluníčka)
  • Při nachlazení snižuje otoky sliznic (ucpaný nos, zánět průdušek) a snižuje horečku (mažeme na chodidla).
  • Uleví i při bolesti žaludku a problematickém zažívání (mažeme na oblast žaludku a střev), dokonce i při únavě, nervozitě, stavech úzkosti až deprese (mažeme na hrudník).

POZOR! Slaviton nesmí přijít do otevřené rány! V tomto případě můžeme po ošetření krvácení maximálně namazat okolo rány, abychom zmírnili případný otok a napomohli hojení.

slaviton

Ortophyt

Neboli hřejivý masážní gel.

Co obsahuje? Výtažek z blahovičníku kulatoplodého, propolisu, máty peprné, jedle, rozmarýnu lékařského, oliv a síry, přesněji dimethylsulfon.

Jeho speciální formule umožňuje rychlé vstřebávání účinných složek. Tento gel je určen k pravidelnému a dlouhodobému používání.

A pro koho je vhodný?

  • Pro sportovce: jako regenerační hřejivý gel po zátěži, při vymknutí kloubů nebo natažení svalů či šlach, skvěle působí na otoky (i vnitřní – např. pokud máte vychýlenou plotýnku a tvoří se kolem ní otok, který utlačuje okolní nervovou tkáň a tím působí bolest, ideální řešení)
  • Pro revmatiky: napomáhá při zbavování se napětí, bolesti kloubů, zpomaluje degeneraci kloubní chrupavky, obnovuje kloubní chrupavku, zlepšuje mikrocirkulaci krve v kloubech
  • Pro ženy: velice účinně tlumí menstruační a ovulační bolesti v podbřišku a v oblasti křížové páteře
  • Pro všechny: je výborný na dlouhodobé chronické bolesti, přispívá ke zlepšení metabolických procesů a lokálního krevního oběhu. Detoxikuje tělo. Urychluje hojení, změkčuje tkáň v okolí jizev. Při borelióze jako úleva od bolesti. Na patní ostruhy. Je vhodný i při problémech se štítnou žlázou a ledvinami. Dodává energii a příjemný pocit tepla.

POZOR! Pokud je jákakoliv bolest způsobená lokálním zánětem, Ortophyt v žádném případě nepoužívejte, mohl by Váš stav ještě zhoršit!

ortophyt

Tekutá náplast

Poslední v našem přehledu je Tekutá náplast. Má podobné vlastnosti jako Ortophyt. Zásadní rozdíl mezi nimi je v tom, že Ortophyt je určen k dlouhodobému používání, má tzv. kumulativní účinek. Zatímco tekutá náplast je vhodná při akutní nechronické bolesti.

Tento gel se ideálně hodí jak pro milovníky aktivních tréninků, tak pro ty, kteří před posilovnou dávají přednost gauči (nebo jsou nuceni vést sedavý způsob života kvůli práci).

Při sedavém životním stylu je pro nás v první řadě nezbytné „rozproudit krev“ v organismu. To v plné míře umožní silný zahřívací účinek gelu, který zlepšuje přísun krve ke kloubům i mikrocirkulaci krve v dané oblasti.

Sportovci jistě ocení okamžitou pomoc při bolesti zad, kloubů, svalů a šlach. Dále při natažení svalů či šlach nebo přirozené bolesti po sportovním výkonu.

Tekutá náplast obsahuje výtažek z propolisu, papriky roční, jedle, hřebíčku, oliv, kafru, mentolu a harpafogytu ležatého.

tekutá náplast

Někteří z Vás si jistě všimli, že na některé potíže, jako například na otoky, jsme doporučili jak Slaviton, tak Ortophyt. Nezapomínejte dávat dostatečný prostor svému tělu a intuici. Sami vycítíte, jestli Vám s daným problémem pomůže chladivý nebo spíše zahřívací efekt.

Ať Vám pohyb s tianDe dělá radost!

altai sacral
Mohlo by vás zajímat
Výhody pro vás
Doprava
zdarma
Dárky k nákupu
a ihned expedujeme
Poradenství
k produktům
Prodejny
Adresa
LITOMYŠL - Servisní centrum tianDe
J.E. Purkyně 1218, 570 01 Litomyšl
Otevírací doba
LITOMYŠL
     Po - Pá   08:00 – 12:00 / 13:00 – 16:00
  
PARDUBICE
     !POZOR, ZMĚNA: PARDUBICE od 28.5. 2021 ZAVŘENO!
     
Telefon
LITOMYŠL
   tel: 464 601 926;  mob: 734 323 515
Prodejny